Поняття реклами на місці продажу

В сучасних ринкових умовах жодне торговельне підприємство не може успішно вести свою комерційну діяльність без реклами в тому або іншому вигляді.

Внутрішньомагазинна реклама. Коли торговельне підприємство за допомогою реклами привабило покупців в магазин, воно виконало лише частину свого рекламного завдання.

З метою найбільшої дії на потоки споживачів, що проходять біля або через магазин, адміністрація торговельного підприємства часто вдається до внутрішньомагазинної реклами, яка привертає увагу людей до певних товарів і відділів магазину, полегшує їм вибір необхідних виробів з асортименту аналогічних товарів і сприяє зростанню об'єму продажів.

Деякі авторитети в області реклами дотримуються думки, що за допомогою засобів зовнішньої реклами можна рекламувати тільки 15% товарів, що входять в асортимент магазину. Це зайвий раз свідчить про роль і значення реклами в магазині.

Реклама на місцях продажу (РМП) займає проміжне місце між рекламою в засобах масової інформації і стимулюванням продажів. Вона є способом доведення комерційної інформації до споживача і часто, об'єднуючись з іншими методами стимулювання збуту, стає кінцевою ланкою будь-якої рекламної акції. Як для виробника, так і для торговельного посередника вона служить ефективним засобом, сприяючим продажу товарів і комерційної діяльності магазину.

Під рекламою на місцях продажу розуміють усі заходи, пов'язані з рекламою товарів тієї або іншої торговельної марки безпосередньо у місцях їх реалізації – безпосередньо в торговому залі. Місце продажів по-англійськи - point of sales (POS). Відповідно, засоби оформлення місць продажу POS materials на професійному жаргоні іменуються як засоби POS або POS - матеріали.

Реклама на місцях продажу є досить широким поняттям, оскільки включає два основних взаємодоповнюючих визначення: по-перше, необхідність нагадати споживачу про ті або інші рекламні акції, з якими він може зіткнутися в магазині; по-друге, РМП є одним з видів стимулювання продажів якого-небудь товару із загальної маси аналогічних товарів, виставлених для продажу в торговельному залі.

Реклама на місцях продажу повинна відповідати ряду вимог : швидко привертати увагу, спрощувати доведення інформації до споживача, спонукати його до акту купівлі і підвищувати продажі якого-небудь конкретного товару або групи товарів в цій торговельній точці. При цьому дія носить обмежений в часі і просторі характер, тобто мотивує споживача зробити купівлю "тут і зараз". Цим РМП або POS відрізняється від телевізійної реклами, яка не припускає негайної реакції покупця. Місце продажів умовно розділяють на п'ять функціональних зон, в кожній з яких застосовуються свої POS матеріали, зокрема: зовнішнє оформлення, вхідна група, торговельний зал, місце викладки і показу товарів, прикасова зона.








Дата добавления: 2015-08-21; просмотров: 1291;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.005 сек.