Кільце.
У фізичній топології "кільце" лінії передачі даних фактично утворюють логічне кільце, до якого підключені усі комп'ютери мережі (мал. 6.6).
Малюнок 6.6 - Топологія "кільце"
Доступ до носія в кільці здійснюється за допомогою маркерів (token), які пускаються по кругу від станції до станції, даючи їм можливість переслати пакет, якщо це треба. Комп'ютер може посилати дані
тільки тоді, коли володіє маркером.
Оскільки кожен комп'ютер при цій топології є частиною кільця, він має можливість пересилати будь-які отримані ним пакети даних, адресовані іншій станції.
Недоліки:
- неполадки на одній станції можуть привести до відмови усієї мережі;
- при переконфігурації будь-якої частини мережі необхідно тимчасово відключати усю мережу.
Зірка.
У топології Star (зірка) усі комп'ютери в мережі сполучені один з одним за допомогою центрального концентратора (мал. 6.7).
Усі дані, які посилає станція, прямують прямо на концентратор, який пересилає пакет у напрямі одержувача.
У цій топології тільки один комп'ютер може посилати дані в конкретний момент часу. При одночасній спробі двох і більше комп'ютерів переслати дані, усі вони дістануть відмову і будуть вимушені чекати випадковий
інтервал часу, щоб спробувати ще раз.
Ці мережі краще масштабуються, чим інші мережі. Неполадки на одній станції не виводять з ладу усю мережу. Наявність центрального концентратора полегшує додавання нового комп'ютера.
Недоліки:
- вимагає більше кабелю, чим інші топології;
- вихід з ладу концентратора виведе з ладу увесь сегмент мережі.
Малюнок 6.7 - Топологія "зірка"
Дата добавления: 2015-07-22; просмотров: 650;