Перетравність поживних речовин корму показують в одиницях маси (г, кг) або у відсотках.

Відношення перетравлених поживних речовин до спожитих з кормом виражене у відсотках називається коефіцієнтом перетравності (КП).

В кормах визначають перетравність сухої та органічної речовини, протеїну, жиру, клітковини, безазотистих екстрактивних речовин (БЕР).

На організм тварини впливають в основному ті речовини, які всмоктались у кров та лімфу (перетравлені). Чим більше таких речовин у одиниці корму, тим вагоміше цей корм впливає на стан тварини, її продуктивність, відтворювальну здатність, тим вища поживність даного корму.

У зв'язку з цим, поряд із хімічним складом, поживність кормів визначають за сумою перетравлених поживних речовин 1 кг корму, яка виражає його загальну поживність.

Перетравність поживних речовин кормів визначають в дослідах на тваринах, які називають дослідами з перетравності (фізіологічні, обмінні досліди).

Визначення перетравності поживних речовин кормів проводять з використанням таких методів:

1) прямий – використовується для визначення перетравності поживних речовин будь-якого раціону або корму, який може бути раціоном (сіно для жуйних, концкорми для моногастричних);

2) побічний – використовується для визначення перетравності поживних речовин тих кормів, які не можуть бути раціоном для даного виду тварин, але в певній кількості входять до його складу (концентрати для жуйних);








Дата добавления: 2015-08-26; просмотров: 860;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.006 сек.