Наплавлення тертям
Наплавлення розроблено Я.М.Кершенбаумом і Б.А. Авербухом. Суть методу у плавленні нанесеного металу за рахунок теплоти тертя і з'єднання його з деталлю при підвищених температурі і тиску. Нанесений метал або сплав в гранульованому стані (у вигляді стружки) плавиться в закритому просторі за рахунок сил тертя в контакті з деталлю. Тертя забезпечується обертанням деталі або інструменту відносно маси металу чи сплаву, який наноситься. Основна умова: більш висока температура плавлення заготовки порівняно з температурою, плавлення металу, який наноситься. Наплавлення проходить при обертанні деталі і одночасному повздовжньому переміщенні пуансона (рис. 4.11). В результаті інтенсивного тепловиділення від тертя брикет розплавиться, і, знаходячись в закритому просторі пристрою,
наплавиться на торцеву поверхню деталі.
Перевагиметоду: стабільність хімічного складу в наплавленому шарі; надійне з'єднання основного і наплавленого металу; висока економність процесу.
Недоліки методу:неможливість нанесення на деталь металів більш тугоплавких, ніж основний метал; обмежені розміри наплавлених поверхонь; необхідність виготовлення спеціальних пристроїв для наплавлення деталей кожного типорозміру.
Дата добавления: 2015-02-19; просмотров: 1035;