Облік успішності на уроках лижної підготовки

Ефективність процесу навчання і якість уроків фізичної культури в значній мірі залежить від вірно побудованої системи обліку успішності школярів. Дана система повинна бути: об’єктивною, систематичною, своєчасною і оперативною, враховувати особливості умов проведення занять.

Програмою в розділі «Лижна підготовка» передбачено оволодіння технікою певних способів пересування на лижах, а також перелік теоретичних знань з фізичної культури. Окрім того, учні повинні виконати навчальні нормативи з пересування на лижах на різних дистанціях від 1 до 5 км. В практиці загальноосвітніх шкіл використовується три види обліку успішності:

Попередній облік – проводиться на першому уроці з ціллю визначення рівня фізичної та технічної (координаційної) підготовленості. Результати даного обліку використовуються для правильного планування навчального матеріалу, а також під час виставлення підсумкової оцінки за чверть, семестр або рік за допомогою порівняння рівня підготовленості, що допоможе виявити зміни у кожного окремого учня і допоможе перевірити ефективність обраної методики навчання.

На вступному уроці у початкових класах учні вільно пересуваються по колії, а вчитель оцінює ступінь оволодіння ними окремих елементів (ковзання, рівноваги, керування лижами тощо). В середніх та старших класах в процесі попереднього обліку визначається рівень засвоєння способів пересування на лижах, що вивчалися в попередніх класах. Однак, оцінюються не всі способи, а лише ті, які будуть впливати на засвоєння нових в даному класі нового способу пересування на лижах.

Всі данні попереднього обліку в кожному класі заносяться до робочого зошита вчителя, школярів інформують про загальні результати обліку, вказуються недоліки та помилки, однак оцінки не виставляються.

Поточний облік – проводиться майже на всіх уроках, це є основним видом перевірки і оцінки засвоєння навчального матеріалу. Він допомагає вносити зміни до оперативного планування, підвищує зацікавленість дітей до уроків, активність і свідомість школярів, стимулює їх діяльність, спрямовану на оволодіння технікою нових вправ. В першу чергу оцінки виставляються сильнішим учням, а слабшим дають можливість оволодіти технікою на наступних уроках. Оцінки обов’язково оголошуються наприкінці кожного уроку з додатковим коментарем типових помилок.

Точна і коротка інформація про оцінки дозволяє учням правильно оцінити й усвідомити свої досягнення або дії в кожному елементі способу пересування і своєчасно виправити помилку.

Вчитель виставляє поточні оцінки не лише за оволодіння технічними уміннями і навичками, але й за усну відповідь з теорії лижної підготовки, що передбачено програмою з лижної підготовки. Усне опитування може бути проведено в будь-якої частині уроку, за час між вправами або під час шикування на початку уроку або в кінці у приміщені.

Поточний облік допоможе виховати у школярів свідоме відношення до виставлення оцінок, сприятиме розвитку уміння самостійно аналізувати та оцінювати точність своїх рухів в цілому. Все це активізує навчальну роботу учнів на уроках лижної підготовки.

Підсумковий облік – проводиться на останньому уроці з лижної підготовки, оцінка визначається на основі виконання навчального нормативу і оцінок за техніку. Найкраще підсумковий облік проводити у формі змагань.

Про проведення підсумкового контролю учні попереджаються заздалегідь. Під час виставлення кінцевих оцінок основне значення мають оцінки за техніку виконання ходу в цілому на останньому уроці, а не оцінки за окремі елементи техніки, отримані раніше. Вони більш повно відображають зміни, що відбулися в процесі оволодіння технікою окремим учнем.

Під час виставлення оцінки за техніку враховуються як вік учнів, так і важливість певної помилки на загальну швидкість пересування даним способом. Дрібні помилки не впливають на загальну швидкість пересування і не псують правильної структури рухів. Однак деякі помилки впливають на економічність рухів, що відобразиться на кінцевому результаті гонки.

Головна вимога до виставлення підсумкової оцінки за техніку – її об’єктивність. Поведінка і відвідування занять фізичної культури не повинні впливати на підсумкову оцінку з предмету. Це може вплинути на оцінку за поведінку.

Основним документом обліку успішності з лижної підготовки є класний журнал. До нього заносяться всі оцінки, дані про відвідування, облік вивченого матеріалу та результати контрольних нормативів. Окрім журналу вчитель повинен мати робочий зошит, де відмічаються особливості засвоєння навчального матеріалу окремими учнями і класами, аналізуються результати всіє навчальної роботи.








Дата добавления: 2014-12-13; просмотров: 993;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.003 сек.