Клас зелені водорості - Chlorophyceae.

Зелені водорості широко розповсюджені у воді, грунті, наземних місцерозташуваннях. Вони зустрічаються у пріс-них та солоних водоймах, серед них є як планктонні так і бентосні організми. Зелені водорості вступають у симбіотичні відношення з грибами - утворюють лишайники.

Масовий розвиток зелених водоростей викликає зелене чи червоне “цвітіння” води, грунту, снігу та ін. Деякі види мають господарське значення як індикаторні організми, агенти самоочищення зливних вод, деякі - перспективні об’єкти біотехнологій для отримання біогазу, кормів, вітамінних та ферментативних препаратів та ін.

Різноманітні зелені водорості монадної, гемімонадної, кокоїдної, сарциноїдної, нитчастої, різнонитчастої, паренхіма-тозної, псевдопаренхіматозної структури, одно- і багатоклітинні, неклітинні, одиночні або в з’єднаннях, мікро- і макроско-пічні, прикріплені і неприкріплені. Безстатеве розмноження вегетативне або за допомогою спор. Статевий процес голо- або мерогамія. Статеві органи одноклітинні, у деяких багатогнізді. Цикли розвитку моно- або дігенетичні, найчастіше із спо-ричним мейозом, з ізоморфною або гетероморфною зміною форм розвитку, зрідка спостерігаються гаметичний, зиготич-ний мейоз.








Дата добавления: 2014-12-20; просмотров: 619;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.003 сек.